pb290043

V rámci výuky výtvarné výchovy jsme navštívili  Coloredo- Mansfeldský palác, kde právě probíhá výstava tří současných výtvarníků. Nejprve jsme si prohlédli dílo Radima Šediny- nejmladšího oceněného současného umělce. Jeho práce jsou inspirovány fenoménem Rozhlas, zejména minulostí vysílání, kdy se ještě např. v reproduktorech používala tkanina. Tu Radim Šedina vyfotografoval a přenesl na současnou látku, z  níž pak vytvořil zajímavé „modely“ (viz snímky).

Další sály byly věnovány tvorbě maďarské výtvarnice Zsofie Keresztes,  jejíž  práce připomínají totemy, fontány nebo pomníky různým božstvům. Poslední  prostory paláce byly zaplněny výtvarnými díly Anny Hulačové. Tato umělkyně tvoří kombinací přírodních a průmyslových materiálů velmi zajímavá díla. Například dřevěné sousoší, které postavila poblíž včelího úlu a včely pak zaplněním otvorů ve dřevě plástvemi dílo dotvořily (viz snímky).

Na závěr prohlídky jsme strávili hodinu v ateliéru, kde jsme se pokusili napodobit tvorbu těchto tří umělců. Jelikož se však fantazii meze nekladly, vznikla pozoruhodná díla, na která jsme byli právem pyšní . Proto  jsme je nechali na výstavě v ateliéru, aby i jiní návštěvníci mohli obdivovat naše výtvory.