IMG 6232

Zámek Blatná leží nedaleko Českých Budějovic a je jako z pohádky. Kdo jste tam byl, určitě nám dáte za pravdu. Však se tam taky natáčela nejedna pohádka, ta nejznámější je asi Šíleně smutná princezna. Ještě lepší než zámek je ale anglický park, který ho obklopuje. Samé krásné stromy, můstky, lávky, altány. Po parku se prohání hejno nádherných pávů a v ohradě najdete plno daňků, které můžete i trochu nakrmit. To byl pro všechny určitě největší zážitek!

img 5885

Do botanické zahrady v Praze Na Slupi se vydala třída 3. B za účelem poznávání jarních květin, obdivování a zkoumání rozkvetlých keřů a stromů. Naneštěstí se jim do cesty položilo dětské hřiště s báječnými atrakcemi, takže nebylo zbytí, než si řádně krásný teplý den aspoň na chviličku užít. Třeťáci se dušují, že do botanické zahrady nakonec opravdu došli a prvouku měli, ale vidíte snad na nějaké fotce aspoň náznak badatelské činnosti?

img 4898

Krásného říjnového počasí využíváme k naučným vycházkám po Praze. Tentokrát jsme si vyrazili na Vyšehrad. Prošli jsme se po hradbách, ale marně jsme vyhlíželi Horymíra na Šemíkovi, nezahlédli jsme ani vlásek některé ze tří Krokových dcer. Abychom neopustili Vyšehrad zklamáni, šli jsme rozehnat chmury na dětské hřiště. A věřte nebo ne, našli jsme tam opevnění, dřevěný hrad, dokonce i Šemíka jsme osedlali. Bylo to poučné i zábavné sluníčkové dopoledne.

 IMG 4837

Po nepříjemných zářijových deštích nás konečně navštívilo babí léto. Sluníčko, teplo, barevné listí na stromech … Jistě to zařídila nějaká podzimní víla, která už se nemohla dívat na to, jak je venku smutno. No a jak asi taková podzimní víla vypadá, to uvidíte na našich fotografiích.

IMG 4742

Vydavatelství Mladá fronta opět pořádala podzimní dětské knižní „řádění“ s názvem Bookni si! aneb Za knížkami do továrny.  Z Tusarky se vydala i naše třída 3. B. Dopoledne strávené v MeetFactory bylo plné her, soutěží a samozřejmě moc pěkných nových knížek. Pořadatelé připravili řadu zábavných aktivit pro malé i větší čtenáře.  My jsme si vše náležitě užili a navíc si odnesli domů malý dárek. Jaký asi jiný než hezké knihy.