pam

V těchto dnech si připomínáme 76. výročí hrdinného boje parašutistů, kteří 27. května 1942 uskutečnili atentát na Reinharda Heydricha. Také my jsme se vydali uctít jejich památku do pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí. Nejprve nám byl promítnut čtyřicetiminutový film o okolnostech atentátu, poté nám průvodce poskytl krátkou přednášku, v níž podrobně objasnil některé historické souvislosti v dějinách českého státu. Prohlédli jsme si kryptu, kde parašutisté zahynuli, a také kostel. Chvilkou ticha jsme poděkovali i za naši svobodu.

p1010007

V prvním letním dni jsme jeli společně s třídou VI. A na výlet. Nejprve jsme si v Mělníku prohlédli soutok Labe a Vltavy, navštívili jsme kostnici a potom nás čekal poněkud náročný výstup na horu Říp.  Stoupali jsme do kopce voňavou lipovou alejí a chvíli jsme šli lesem. To bylo příjemné, protože slunce vydatně pálilo. Na vrcholu jsme navštívili kapli v rotundě a po odpočinku jsme se krkolomnou kamenitou cestou vrátili zpět k autobusu. Výlet se nám vydařil a všem se líbil.

p6130004

V hodinách německého jazyka rádi pracujeme na interaktivní tabuli. Paní učitelka pro nás vymýšlí různá cvičení. Sestavujeme z barevných čtverečků (slov) věty, doplňujeme cvičení nebo určujeme správný slovosled ve větě. Takové učení nás baví a lépe si vše zapamatujeme.

P3270017

Co říkáte - přijde letos konečně už jaro? To astronomické začalo 20. března, ale venku to tak nevypadá. Slunce sice svítí, ale zatím moc nehřeje, květinky sem tam nějaká… Občas foukne tak studený vítr, že ještě rádi navlékneme teplé bundy a čepice. Proto jsme se v hodině výtvarné výchovy snažili jaro přivolat jarními dekoracemi. Rádi tvoříme z netradičních materiálů, tak jsme vyráběli ovečky z vatových tyčinek. Povedly se, že? 

P1010006

První jarní den nás opět navštívily lektorky z Prev-Centra. Povídali jsme si o nelegálních drogách.

Nebezpečné jsou zejména pro mládež v našem věku. Mnozí si chtějí vše vyzkoušet a přiblížit se tak světu dospělých, nebo zkusí drogu jen ze zvědavosti. Problém je také v tom, že mnoho dětí i dospělých nepovažuje marihuanu za drogu. Právě na ní se ale vytváří rychle závislost a je považována za „startovní“ drogu k přechodu k tvrdším drogám. Tři hodiny strávené s lektorkami nám přinesly mnoho zajímavého a hlavně poznání – drogy neradno zkoušet!