img 4013

Tak jako každý rok i letos se naše třída proměnila na jednu velkou čarodějnou oslavu plnou kouzelníků a čarodějnic. Celé dopoledne jsme si moc užili a už se těšíme na příští rok, kdy se opět slétneme a předáme si další získané kouzelnické zkušenosti!

img 3533

Jaro vítáme vždy s nadšením. Patří totiž mezi naše oblíbené roční období pro svou barevnost a krásu. Jaro pro nás začalo předvelikonočním setím osení pro kuřátka a zajíčky. Pak jsme se učili o jarních květinách a rostlinách. Poznáme jich už opravdu spoustu. Bledule, sněženky, petrklíče, … prostě moc! 

img 3476

Jelikož chceme být v první třídě opravdu úspěšní, snažíme se ze všech sil naučit seto, co budeme nejen ve škole potřebovat. K tomu nám stoprocentně dopomohou Montessori pomůcky, se kterými nás těší i počítat, psát, číst a dokonce zavázat si tkaničky u bot!

img 3927

Předškoláci v přípravce se umí orientovat v lecčem a nejinak tomu je i v čase. Každý den si opakují, jaký dnes den, jaký den byl včera a předevčírem, který den bude zítra a pozítří. Také vědí, jaká jsou roční období a kdy které začíná. Takřka všechny děti umějí vyjmenovat měsíce v roce. Jsou prostě i po této stránce připraveni jak na vstup do první třídy, tak i na život.

img 4105

Jako správní školáci, i my v přípravné třídě víme, ze slova jsou poskládaná z písmen. A protože jsme byli cely rok pilní, zkoušíme číst některá jednoduchá slovíčka a moc nás to baví! Už se totiž těšíme do první třídy, kde se naše znalosti budou jen a jen zdokonalovat a prohlubovat.