img 6472

V předvečer předávání posledního vysvědčení ze základky se s námi deváťáci přišli rozloučit závěrečným vystoupením a slavnostním vyřazením z Tusarky. Přišli rozesmátí, i když postupem večera došlo i na smutky a slzičky. Přece jen strávit někde devět let – to zanechá v duši člověka znatelnou stopu. Jako poděkování rodičům i učitelům předvedli báječná taneční čísla a pak už jen šerpování a loučení. Přejeme jim, ať se jim v dalším studiu daří.

 

img 6400

Vítězové naší gastrosoutěže „Správný jedlík“ jsou známi. Patnáct vylosovaných šťastlivců ze strávníků naší školní jídelny, kteří po dobu jednoho měsíce odnášeli zcela vyprázdněné talíře a misky, se sešlo v jídelně k výrobě a konzumaci zmrzlinových pohárů podle své chuti. Chutnaly jim stejně jako jídlo uvařené našimi kuchařkami. 

img 6340

Vypadá to, že jsme vám ještě neukázali fotky z oslavy svátku dětí, Tak tady jsou:

Petanque

Dne 15. června jsme v rámci výuky francouzského jazyka hráli oblíbenou tradiční hru Francouzů Pétanque. Tato hra, kterou hrají příslušníci všech generací, se dávno nehraje pouze ve Francii. V Čechách již existuje řada míst, kde si tuto hru můžete zahrát, pokud ji sami nevlastníte. Tuto sportovní aktivitu vyhrává ten, kdo zakutálí hrací kouli nejblíže k malé kuličce, jež se jmenuje cochon( prasátko). Hru jsme si užili a rádi si ji opět někdy zahrajeme.

 

20180614 074559

Tento týden jsme naposledy pomáhali při sběru papíru a plastových víček. Škoda veliká, vypracovali jsme se v tomto oboru na jedničku s hvězdičkou. Jsme zvědavi, kdo nás nahradí a jestli bude s adekvátním nasazením pomáhat s odvozem surovin jako naše 9. A.