img 20200409 wa0010

V pondělí 6. 4. 2020 jsme se na naše online učení oblékli do modrých triček. Celá výuka se točila kolem VELIKONOC a modré barvy. Řekli jsme si, jaké přírodní zdroje nám poslouží k zabarvení  kraslic na modro. Které dvě barvy smíchat, aby se stal zázrak a vznikla barva modrá. Hádali jsme popletená písmenka a poznávali slova s velikonoční tématikou. Výuka nám všem rychle utekla a my se těšíme na další.
Jana Racková - třídní učitelka

 

IMG 20200322 WA0009

Už je tomu dva týdny, co jsme nedobrovolně opustili školní lavice. Neplánovaná událost nás neodradila od toho, abychom spolu byli stále v kontaktu. Voláme si, píšeme, zasíláme fotografie. Paní učitelka natáčí videa na youtube, kde namlouvá diktáty a pozdravy pro všechny. Plníme z domova neobyčejné, tajemné i klasické úkoly. Moc se těšíme na návrat do školy, kde si o všem společně ve třídě povyprávíme a vyrazíme třeba na piknik do parku. 
Jana Racková - třídní učitelka 1.B
 
 

m1

Ve středu 19.2.2020 jsme navštívili PAPILONIA - motýlí dům v centru Prahy. Obklopilo nás velké množství pestrobarevných motýlů. Nahlédli jsme do jejich života v tropické přírodě. Odměnou za hezké chování bylo, že na některé z nás okřídlený krasavec usedl.

Jana Racková - třídní učitelka

img 20200213 wa0116

Ve středu 12. února se v knihovně Tusarky uskutečnilo pro žáky 1. B slavností pasování na čtenáře. Dobová hudba přivolala pana krále s paní ředitelkou a ceremoniál mohl začít. Každý žáček přečetl slib, poklekl před krále a ten svým mečem pasoval každého z nich na opravdového čtenáře. Paní učitelka předala žákům první knížku, která je bude provázet po zbytek první třídy. Pro všechny děti to bylo velice významné a slavnostní odpoledne. Užili si ho i rodiče, z nichž mnozí se ani nebránili dojetí. Vítejte mezi čtenáře, milí prvňáčci!

20191031 080605

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 jsme se v rámci PROJEKTOVÉHO DNE  seznámili s pojmem Halloween a Dušičky. Všichni jsme přišli přestrojení do kostýmů a po celý den jsme plnili strašidelnou matematiku, češtinu i čtení. V závěru dopoledne jsme si vydlabali dýně a ochutnali tajemné dobroty.

Jana Racková, třídní učitelka