img 20191206 094720

V předvánočním čase jsme vyrazili podívat se na betlémy do Muzea Karlův most. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o výstavbě Karlova mostu. Prohlédli jsme si vystavené betlémy a zaujal nás vyrobený betlém ze slámy. Připadali jsme si jako trpaslíci vedle slaměných postav lidí a zvířat.
Nejvíce jsme se však těšili na plavbu lodí po Vltavě se zajížďkou do Čertovky. Plavbu lodí jsme si užívali. A nezapomněli jsme i na naše žaludky a vytáhli jsme svačinky, ke kterým jsme dostali malé občerstvení. V Čertovce jsme viděli hastrmana, který hlídá mlýnské kolo. Proplouvali jsme kolem velkého hejna labutí, které jsme mohli obdivovat zblízka. Do školy jsme se vraceli s mnoha dojmy, protože někteří jeli poprvé lodí.

img 20191202 110827

Celý týden jsme pracovali s postavou čerta. Pojmenovali jsme si každý svého čertíka. Přemýšleli jsme o tom, jaký asi čertík je, kde bydlí a co dělá. Luštili jsme křížovky, počítali jsme pekelné příklady, opravovali příklady čerta Poplety. Nakonec se každý žák převtělil do postavy svého čerta a snažil se napsat o sobě, jak se jmenuje, kde bydlí a čím se zabývá. Jak se to povedlo? Můžete si přečíst ukázky.

img 20190927 093656

Druháčci spolupracovali s předškoláky ve skupinách a plnili zadané úkoly. Luštili křížovku, prezentovali své znalosti o podzimu a vyrobili draka. Měli radost z práce na interaktivní tabuli. Hodně zábavy si užili při vytvoření pavučiny ze dvou klubíček vlny. Dalo jim hodně práce pavučinu zase rozmotat.