martinaiphone141219 024

Prosinec sice už máme za sebou, ale tohle je takové malé ohlédnutí za tím, co jsme všechno v 6. B do Vánoc stihli. Začalo to návštěvou Mikuláše a jeho družiny čertů a andělů. Navštívili jsme výstavu Listopad 1989 v ulicích v Muzeu hlavního města Prahy. Viděli jsme hodně dobových fotografií i dalších dokumentů, které nám pomohly osvětlit, jak došlo k Sametové revoluci a proč je důležité si i po 30 letech tuto událost připomínat. Samozřejmě jsme se zúčastnili tradičního Vánočního jarmarku. A tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří nás podpořili. No a nakonec jsme se společně se žáky 9.B vypravili do adventní Míšně, kde jsme navštívili porcelánku a také zámek Moritzburg, kde se natáčela asi nejkrásnější česká vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku. 

IMG 4383

21. 11.  jsme se vydali na exkurzi do Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Výstup do kopce byl sice po ránu namáhavý, ale odměnou byl zajímavý pořad o planetách, hvězdách, kometách, asteroidech a dalších vesmírných objektech. Následovala beseda s astronomem a prohlídka kupole s dalekohledy.

IMG 4081

Od října se naše třída zapojila do charitativního projektu Happy Hearts. Díky financím vybraným v loňském školním roce už se v Nepálu staví nová škola. My jsme začali v hodinách výtvarné výchovy tvořit výkresy, kde ztvářnujeme svůj vztah ke škole. Doufáme, že se nám podaří vybraná díla dostat do Nepálu, aby místní děti viděly, jak se nám ve škole líbí a zároveň si mohly jejich školu trochu vyzdobit. Rádi bychom si začli s dětmi z Nepálu dopisovat, takže už máme připravené první dopisy v angličtině. Bude určitě zajímavé dozvědět se, jak místní děti žijí, co je baví. Třeba zjistíme, že máme víc společného, než si dokážeme teď představit. 

img 20190920 wa0000

V průběhu prvních týdnů školy se hodně seznamujeme. Společně jsme si dohodli pravidla třídy, která budeme respektovat. Domluvili jsme se na tom, kdo se o co bude ve třídě starat a kdo bude zástupcem třídy v žákovském parlamentu.

Také jsme měli možnost prozkoumat okolí školy a Rohanský ostrov. Hodně jsme chodili, zkoumali různá veřejně přístupná místa, zvažovali, co se nám líbí a co ne. Na základě toho jsme vytvářeli mapy, které budou mít k dispozici odborníci z úřadu územního plánování. Bude i výstava, kde uvidíme fotografie a videa našich spolužáků z 6. ročníku. Určitě se tam půjdeme podívat.

Na fotkách můžete vidět, jak nám to spolu jde ( a sluší … například v ZOO)