info

Informace pro rodiče žáků 5. ročníku. Také v příštím školním roce nabízíme budoucím šesťákům možnost vzdělávat se ve třídě se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

V učebním plánu třídy je zařazen/a:

  • seminář z přírodních věd – nabízí možnost prohloubit znalosti z přírodopisu, fyziky, chemie či zeměpisu.
  • zvýšená dotace hodin matematiky – v každém ročníku 5 hodin týdně

V září je pro děti připravován dvoudenní adaptační program, který podporuje rozvoj dynamiky v nově vzniklém třídním kolektivu.

Zájem o zařazení do třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty můžete vyjádřit podáním žádosti, a to do 26. května 2023 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně ji odevzdat přímo v kanceláři školy.

Děti budou do třídy zařazeny na základě podané žádosti, pololetního vysvědčení z páté třídy a také dle výsledků srovnávacích prací, které v 5. ročníku proběhnou. Viz Kritéria zařazení do třídy se zaměřením na přírodovědné předměty a matematiku.

Třída bude otevřena v případě, že se naplní její plánovaná kapacita.

Bližší informace poskytneme na třídních schůzkách.