klic
1209

Celoroční projekt v MŠ

Z POHÁDKY DO POHÁDKY TAM A ZASE ZPÁTKY Projekt je určen pro děti všech věkových…
info pink
1395

SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA PŘIPRAVIT DĚTEM DO MŠ

PŘEVLEČENÍ A PŘEZUTÍ DO MŠ: BAČKŮRKY S PEVNOU PATOU (ne Crocs) TRIČKO, KRAŤASY, SUKÉNKA,…

IMG 7718

Ve stopách hrdinů ze starých českých pověstí se vydaly děti ze základní a mateřské školy v Tusarově ulici. Dětský den slavily s postavami, které znají z vyprávění, knížek, z vlastivědy i čítanky. Hrdinské činy prapředků tedy byly ústředním motivem při zábavných hrách a soutěžích. Děti například hledaly Golemův šém, cválaly na Šemíkovi, přenášely na zádech chlupatého kance, pomáhaly Kazi nasušit bylinky, koulely vajíčka do malty pro Karlův most a i jinak všemožně usilovaly o „holešovické denáry“. Po soutěžní části následoval rockový minikoncert pro nadaci Happy Hearts, pro kterou se žáci Tusarky snaží získávat finance na stavbu školy v Nepálu. Symbolickou školu a získané peníze převzala paní Karolína Bosáková, spoluzakladatelka tohoto nadačního fondu. Závěr patřil šermířům skupiny Merlet, kteří dětské odpoledne zakončili sice se zbraní v ruce, ale s přátelstvím v srdci.