Loučení s deváťáky
Dnes jsme oficiálně naše deváťáky vypustili do světa. Už jsou velcí, základní škola je jim těsná, nastal čas, aby poznali nové lidi, nové instituce, nový způsob života. Jsme moc rádi, že jsme s nimi mohli počáteční studijní cestu absolvovat, že jsme snad aspoň malým dílkem přispěli k utváření jejich osobností. Moc jim přejeme, aby se jim v budoucnu dařilo, aby je bavilo studium, aby přišli na chuť vzdělávání v oboru, který si vybrali, i v oboru s názvem Život. Hodně štěstí!
Příběhy našich sousedů
Sedmáci v Botanické zahradě Na Slupi
V pátek 5. června se žáci 7. tříd vydali na exkurzi s bohatým botanickým programem. Po několika krásných a teplých dnech k nám však dorazila studená fronta a téměř celý den propršel. O to více se žáci těšili na návštěvu skleníku, který jim poskytl útočiště před deštěm, sucho a příjemné teplo. Jenže skleník otevíral až v 10 hodin!
Žákovská konference o lidském těle
V úterý 10. června ožila školní aula přírodopisem. Žáci 8. tříd pod vedením paní učitelky Anderlové uspořádali konferenci, během které představili výsledky projektové výuky zaměřené na fungování lidského organismu.
Seznam přijatých dětí do DS Světýlko 2026/27
Školní Pébéčko - participace žáků
Je rozhodnuto, známe vítěze Pébéčka. Zvítězil návrh třídy 8.B – velké sklenice na pití do školní jídelny. To bylo velké překvapení pro všechny! Je vidět, že pitný režim není našim žákům lhostejný. I ostatní nápady byly zajímavé, například graffiti na školním dvoře by estetično tohoto prostoru jistě pozvedlo. Ale co, PéBéčko tímto nekončí, v příštím roce se nad návrhy žáků, jak nejlépe investovat 50 000 Kč od našeho zřizovatele, sejdeme znovu. Všem účastníkům děkujeme za nápady i hlasování!
Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies