• info

  Výsledky zápisu do 1. tříd

  2471
  Ředitelka školy Mgr. Monika Nezbedová sděluje tímto výsledky zápisu do prvního ročníku…
 • letak letni skola p7

  Letní školka v Praze 7

  3724
  Online přihláška na Letní školku P7 (odkaz) Závazná přihláška - Letní školka P71.06 MB
 • info

  Запис UKR

  4131
  Запис до 1 класу початкової школи на навчальний рік 2023/2024 дітей з України Записи…
 • info

  Přírodovědná třída na Tusarce

  5715
  Informace pro rodiče žáků 5. ročníku. Také v příštím školním roce nabízíme budoucím…

16

V termínu 26. února do 3. března vyrazili žáci I. stupně do Jizerských hor na lyžařský kurz. Počasí bylo objednané, nebe bez mráčků, slunce v zádech a jiskřivá sněhová pokrývka. Co víc si přát.  Lyžařský výcvik mohl začít. Během pěti dnů se všichni seznámili se základní lyžařskou průpravou. Žáci se naučili manipulovat s lyžařskou výzbrojí, zvládli sjezdový postoj, sjíždět svahem, odšlapovat. Nacvičili základní lyžařské oblouky.  Nechyběl ani pestrý večerní program, v jehož rámci byly děti poučeny o zásadách bezpečnosti pohybu na horách. Velké oblibě se těšily i soutěžní hry a nesměla chybět ani závěrečná diskotéka. Na konci kurzu si děti odvážely nejen nově nabyté dovednosti, ale také spoustu nezapomenutelných zážitků. Instruktoři mohou být na své lyžaře náležitě hrdí. Zpátky domů se téměř nikomu nechtělo. Děti se shodly, že takový lyžák by se jim líbil každý rok!                                                     

J. Součková