16

V termínu 26. února do 3. března vyrazili žáci I. stupně do Jizerských hor na lyžařský kurz. Počasí bylo objednané, nebe bez mráčků, slunce v zádech a jiskřivá sněhová pokrývka. Co víc si přát.  Lyžařský výcvik mohl začít. Během pěti dnů se všichni seznámili se základní lyžařskou průpravou. Žáci se naučili manipulovat s lyžařskou výzbrojí, zvládli sjezdový postoj, sjíždět svahem, odšlapovat. Nacvičili základní lyžařské oblouky.  Nechyběl ani pestrý večerní program, v jehož rámci byly děti poučeny o zásadách bezpečnosti pohybu na horách. Velké oblibě se těšily i soutěžní hry a nesměla chybět ani závěrečná diskotéka. Na konci kurzu si děti odvážely nejen nově nabyté dovednosti, ale také spoustu nezapomenutelných zážitků. Instruktoři mohou být na své lyžaře náležitě hrdí. Zpátky domů se téměř nikomu nechtělo. Děti se shodly, že takový lyžák by se jim líbil každý rok!                                                     

J. Součková