11

Ve středu 28. 2. se v naší škole pořádal již tradiční turnaj ve vybíjené pro děti 4. a 5. tříd. Dívky si v zápasech se ZŠ Strossmayerovo náměstí a ZŠ TGM vybojovaly krásné druhé místo. V ostré konkurenci šesti škol z Prahy 7 si družstvo chlapců a dívek v mixu vysoutěžilo 1. místo. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Tusarky.

12

14

Další představení KMD se odehrávalo v divadle ABC. Odpoledního představení Petr Pan se zúčastnily i naše divačky. Se samotným představením a „parádou“ okolo byly moc spokojené.

109

Počátkem února nás v rámci studentského projektu Erasmus opět navštívili žáci, studenti a jejich učitelé z Turecka. Tentokrát z města a provincie Düzce. Jejich škola je nepoměrně větší, než ta naše, ale moc krásná. Město má velice dlouhou, pro nás až neskutečnou historii, a leží v oblasti Černého moře. Dětem i učitelům se v Praze moc líbilo. V Tusarce navštívili několik hodin matematiky, zeměpisu a angličtiny, při ní jsme se aspoň mohli seznámit a něco si o sobě navzájem sdělit. Třeba se i my brzy vydáme do Turecka, abychom jim návštěvu oplatili.

101

V týdnu od 28. lednado 2. února paní učitelky z Tusarky uspořádaly lyžařský kurz pro žáky I. stupně. Překvapivě byl o kurz velký zájem, a nakonec se přihlásilo 47 dětí. Většina žáků ze 4. a 5. tříd, ale na kurz vyjelo i několik prvňáčků. Prostě banda, jak má být! V neděli nás Jizerské hory přivítaly slunečnou oblohou bez mráčků, která nám vydržela až do středy. Bohužel toho přírodního sněhu moc nebylo, ale to nám nebránilo v tom, abychom si lyžařský kurz pořádně užili. První den na svahu byl hlavně pro nelyžaře a začátečníky poněkud náročný. Nikdo se však nenechal odradit a díky empatickým a trpělivým instruktorům se všichni každým dnem zlepšovali a zdokonalovali ve svých lyžařských dovednostech. Na konci kurzu téměř všichni pokořili 500 m dlouhou sjezdovku. A co říct závěrem? Snad jen naše heslo týdne: Hezzzzzky!

14

V naší škole je dost žáků, kteří se mohou pochlubit svými znalostmi a dovednostmi v různých soutěžích a olympiádách. V prvním týdnu nového kalendářního roku se konalo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce pro žáky 8. a 9. ročníku. První tři místa obsadili žáci 8. B v pořadí Ester, Melisa a Oliver.  Školního kola se zúčastnilo celkem 7 žáků, čtyři ze skupiny 8.A,B, tři ze skupiny 9.A,B. Vítězka školního kola nás bude reprezentovat v okresním kole, které se koná 29. února. Držíme palce!