11

V rámci celodružinové hry Přátelé lesa jsme opět prožili herní odpoledne se 3. oddělením; napodobovali jsme mravenčí spolupráci při stavbě a opravě mraveniště, pouze jsme místo mraveniště vytvářeli dominovou řadu. Následně jsme si zahráli lesní variantu hry Evoluce. Na dalších fotkách se můžete podívat, jak to vypadá, když se v družině soutěží a tvoří; v únoru jsme vyráběli například zamrzlá okna a papírové rybičky.

11

Děti v 6. oddělení se věnovaly sportu i tvoření. Při zlepšování své fyzické kondice si zasoutěžily (a zaslouženě zvítězily) se spolužáky ze 4. oddělení. V oblasti kreativity si postavily báječné vlastní nádraží a otevřely restauraci, do které vytvořily prostírání z hedvábného papíru. Také si vyzkoušely skvělou výtvarnou techniku nazvanou enkaustika.

101

Během měsíce února jsme se věnovali různým tvořivým aktivitám. Vyrobili jsme si tučňáčky s barevnými šálami, vznikl vodní zajíc a ohnivá sova, což byly nevšední nápady starších dětí. Zajímavé tvoření jsme si také užili u kreativního stolu – navlékali jsme korálky a vytvořili si slušivé náramky a náhrdelníky z těstovin. Především ale jsme se moc těšili na karneval. Aby nám čas příjemně ubíhal, pustili jsme se do výroby veselého klauna. Jeho pestrý klaunský obleček je poskládaný z mnoha různobarevných koleček a spirálek, které jsme si s úsměvem nakreslili.

11

Začátkem měsíce jsme se v soutěžním odpoledni družinové hry "Přátelé lesa" proměnili v mravence a společnými silami porazili 1. oddělení ve stavění dominové dráhy. Pak jsme si ještě zahráli lesní variantu hry "Evoluce".  Protože v únoru hodně pršelo, udělali jsme si krásné barevné deštníky. A hlavně jsme se celý měsíc moc těšili na karneval. Abychom byli řádně připravení, vyrobili jsme každý pro sebe škrabošku a karneval si pak řádně užili. 

lesohradky

Ve středu 21. února jsme s II., V. a VII. oddělením (tentokrát pod taktovkou paní vychovatelky Bohatové) soutěžili jako lesní zvířátka v zimě. Rozeznávali jsme stopičky ve sněhu, sbírali s veverkami oříšky do zásoby a vyváděli další lesní škumprnákle. Odměnu si zaslouženě donesli všichni!